Techniczny Dzień Kukurydzy DEKALB 2016
Pałac i Stadnina Koni w Walewicach

Techniczny Dzień Kukurydzy rozpoczął się mini konferencją, podczas której została zaprezentowana oferta firmy na przyszły sezon oraz przedstawione zostały cele marki DEKALB na 2017 rok. Aktualnie, wg. szacunków wewnętrznych, udział odmian tej firmy w całym rynku nasion kukurydzy wynosi 9%, a w segmencie ziarnowym 20%. W 2017 roku spodziewany jest wzrost udziałów o 2-3%.

Kukurydza DEKALB to top oferta w każdym segmencie. W przyszłym sezonie katalog marki powiększy się o nowe propozycje. Szczególnie interesująca wydaje się być odmiana typu premium DKC3050 najwcześniejszy (FAO 230-240) dent na ziarno.

 

Zaproszeni uczestnicy mieli okazję porównać odmiany, które w tym roku po raz pierwszy pojawią się w katalogu tej marki z odmianami testowymi. Nowe odmiany kukurydzy w sezonie 2017 >>

 

Ponieważ w spotkaniu uczestniczyli partnerzy firmy, dużo uwagi poświęcono odmianom w segmencie wyłączności.

 

Podczas części polowej, goście spotkania udali się na pola Centrum Technologii DEKALB w Walewicach, gdzie mogli zobaczyć efekty stosowanych technologii konfrontując to z informacjami uzyskanymi podczas konferencji. Konfrontacja ta potwierdziła skuteczność rozwiązań proponowanych przez markę DEKALB.

Na zakończenie spotkania goście wzięli udział w pokazie zbioru kukurydzy.

 

Rozmowa z Dirkiem Hyndrikx,

Dyrektorem Działu Rozwoju Produktów DEKALB, Europa Północna,

na kanale YouTube Monsanto Polska

 

 

 

 

Fotorelacja ze spotkania:

Konferencja w Walewicach

Na części konferencyjnej przedstawiona została m.in. oferta kukurydzy marki DEKALB na sezon 2017, omówione zostały cele firmy na najbliższe lata, a także zaprezentowana koncepcja DEKALB Technology Center. Prezenterzy (na zdjęciach od lewej): Paweł Szóstak (Dyrektor handlowy Monsanto Polska), Agnieszka Kamińska (Regional S&T Marketing Lead EME), Dirk Hyndrikx (TD Regional Lead) oraz Marcin Liszewski (TD Representative)

 

Techniczny Dzień Kukurydzy - pokaz polowy

Po części teoretycznej, goście wzięli udział w pokazie na polach Centrum Technologii DEKALB w Walewicach, gdzie mogli zobaczyć efekty stosowanych technologii konfrontując to z informacjami uzyskanymi podczas konferencji.