Techniczny Dzień Rzepaku DEKALB® 2016 2016-05-29

 

18 maja pod Wrocławiem, w Centrum Technologii DEKALB w Pełczycach odbył się Techniczny Dzień Rzepaku 2016. Przed roboczą – polową częścią spotkania, na której uczestnicy mogli zapoznać się z technologiami i rozwiązaniami proponowanymi przez firmę Monsanto w praktyce, zorganizowano konferencję, na której zaprezentowano ofertę nasion rzepaku DEKALB na sezon 2016. Tę część spotkania poprowadził dyrektor handlowy – Paweł Szóstak.

Polska jest trzecim rynkiem w Europie ze stabilną powierzchnią uprawy rzepaku wynoszącą około 800 mln ha. W ubiegłym roku Monsanto było głównym dostawcą technologii uprawy rzepaku w Europie. Jest to wynikiem intensywnych prac hodowlanych, których rezultaty co roku są weryfikowane i potwierdzane w doświadczeniach prowadzonych przez COBORU. W badaniach rejestrowych prowadzonych przez ten ośrodek, które zostały opublikowane w br., testowane i zarejestrowane nowe odmiany DEKALB plonowały znacznie powyżej wzorca: DK Expression – 119%, DK Extract – 116%, a tolerancyjna na kiłę kapusty odmiana DK Platinium – 109% wzorca.

W katalogu marki DEKALB znajdują się topowe odmiany z każdego segmentu. Podczas spotkania przedstawiono pełną ofertę handlową skierowaną do producentów rzepaku w sezonie 2016/17. Omówiono także zasady funkcjonowania programów promocyjnych dla rolników.

Po części teoretycznej, goście spotkania udali się na pola Centrum Technologii DEKALB w Pełczycach, gdzie mogli zobaczyć efekty stosowanych technologii konfrontując to z informacjami uzyskanymi podczas konferencji. Konfrontacja ta potwierdziła skuteczność rozwiązań proponowanych przez markę DEKALB.

 

Centrum Technologii DEKALB w Pełczycach:

Techniczny Dzień Rzepaku Ozimego Zdjęcie 1 Techniczny Dzień Rzepaku DEKALB_No2

 

Techniczny Dzień Rzepaku DEKALB_no 3

 

Techniczny Dzień Rzepaku DEKALB_No4

 

Techniczny Dzień Rzepaku Ozimego DEKALB_No5

 

Techniczny Dzień Rzepaku DEKALB_No6

 

Techniczny Dzień Rzepaku Ozimego DEKALB_No7

 

Techniczny Dzień Rzepaku Ozimego DEKALB_No8