DZIEŃ TECHNICZNY KUKURYDZY MARKI DEKALB® – Borek Strzeliński 2014-09-30

W dniach 30.09-02.10.2014 odbyły się w Borku Strzelińskim Dni Pola Kukurydzy DEKALB®.

Podczas spotkań z rolnikami i przedstawicielami dystrybucji , zaprezentowaliśmy paletę odmian kukurydzy w różnych grupach wczesności takich jak np. w grupie wczesnej DKC 3016, w grupie średniowczesnej szeroko stosowaną DKC 3790, nowość  DKC 3441 czy w grupie średniopóźnej nowe bardzo wysokoplonujące odmiany jak DKC 3623 czy DKC 3939.

 

Nasi goście mieli okazję zapoznać się również z prowadzonymi przez Dział Rozwoju Produktu Monsanto doświadczeniami porównującymi plonowanie różnych odmian w różnych gęstościach wysiewu od 77 tys. nasion do 97 tys. nasion /ha, aby jak najlepiej dostosować rekomendacje agrotechniczne do uprawy naszych odmian dla rolników.

 

Ciekawym uzupełnienieniem pokazów była kolekcja odmian historycznych pochodzących z Meksyku i Peru czyli tych od których zaczęła się uprawa kukurydzy kilkaset lat temu.

 

Dodatkowo pokazaliśmy kolekcję poletek hodowlanych nowych linii i odmian, które będa dostępne dla rolników dopiero za kilka lat, o których opowiadał Dyrektor Działu Hodowli Regionu Europa – Afryka, Humberto Gutierrez.

 

Na koniec ugościliśmy naszych uczestników uroczystą kolacją i tańcami w hotelu w Niemczy.