Techniczny Dzień Kukurydzy Marki DEKALB® 2015 r.- WALEWICE 2015-10-01

Techniczny Dzień Kukurydzy 2015- Walewice

 

8 października w Walewicach koło Łowicza odbyła się impreza polowa – Techniczny Dzień Kukurydzy 2015. Spotkanie poświęcone było prezentacji nowych odmian kukurydzy marki DEKALB®. Zaproszeni goście mieli okazję porównać odmiany, które w tym roku po raz pierwszy pojawią się w katalogu tej marki z odmianami testowymi.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających plantację cieszyła się DKC 3142 FAO 220-230 – odmiana, która świetnie się sprawdza na wszystkich typach stanowisk. Nadaje się zarówno do produkcji na ziarno, jak i na kiszonkę, gdyż jej wysoki plon ziarna połączony jest z dobrą strawnością skrobi i samej kiszonki. Hodowcy, z uwagi na wszechstronność jej zastosowania i stosunkowo niskie wymagania, pokładają w niej duże nadzieje. Wyniki doświadczeń wskazują, iż producenci, którzy zdecydują się na jej uprawę będą zaskoczeni potencjałem DKC 3142. Odmiana posiada duże, szerokie liście, co sprawia, iż świetnie nadaje się na kiszonkę oraz wyjątkowo okazałe kolby o lekko czerwonym zabarwieniu.

Prezentowana DKC 3550 FAO 260-270 to także nowa odmiana przeznaczona na ziarno i kiszonkę. Jest odmianą średniowczesną, typu flint. Warto wspomnieć, iż w ubiegłym roku w dwudziestu doświadczeniach polowych prowadzonych przez pracowników marki DEKALB® dała najwyższy plon wśród wszystkich testowanych odmian. Na tegoroczne wyniki doświadczeń musimy jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, iż DKC 3550 także i w tym sezonie potwierdzi swój ogromny potencjał. Jest to odmiana, która nadaje się do wcześniejszego siewu. Charakteryzuje się bardzo dobrym wigorem wiosennym i łatwo oddaje wodę. Rośliny są wysokie, a koszulki kolb bardzo łatwo otwierają się. Czekamy na tegoroczne wyniki plonowania, ale jesteśmy przekonani, iż potwierdzą one efekty osiągnięte w doświadczeniach sprzed roku.