Wyniki konkursu "DEKALB PLONUJE NAGRODAMI DK EXTIME"

2019-07-29

Wybraliśmy zwycięzców konkursu "DEKALB PLONUJE NAGRODAMI DK EXTIME"

W dniu 24 lipca 2019 komisja koknursowa rozstrzygneła konkurs.

Zwycięzcami zostali:

 

Miejsce I

 

Norbert R.
Poleciłbym odmianę rzepaku DEKALB EXTIME, ponieważ wyróżnia się na tle najlepiej plonujących odmian w Polsce. Zimotrwałość - rewelacja. Choroby- to ten rzepak w ogóle trzeba pryskać? Ten rzepak nie wie co to choroby grzybowe!

 

Miejsce II (3 zwycięzców)

 

Jerzy L.
Od ponad 15 lat wiernie uprawiam rzepak w swoim gospodarstwie na areale 60-70 ha. Lubię eksperymentować, dlatego też w każdym nowym sezonie staram się zaplanować i zasiać klika odmian na całej powierzchni przeznaczonej pod tą roślinę. Rzepak jest dość skomplikowaną i wymagającą sporego doświadczenia jak i poświęcenia rośliną. Nie można sobie pozwolić na popełnienie jakichkolwiek błędów w jego uprawie. Chętnie korzystam z materiałów udostępnianych na stronie internetowej marki Dekalb w celu doboru odpowiednich odmian dla swoich potrzeb.

Po tak dużym doświadczeniu w uprawie rzepaku nadal corocznie poświęcam dużo czasu aby dopasować odmiany rzepaku do odpowiednich warunków , które posiadam w swoim gospodarstwie. Plusem tej czynności jest zdecydowanie efekt końcowy czyli plon ( od 4,28 t–susza do 5,47 t /ha – warunki optymalne)

Najważniejszym elementem jest dopasowanie odmian do klas gleb.

 

Monika S.
Jedną z najważniejszych cech nowoczesnych odmian jest wysoki plon. Tak plonują odmiany DK! Wyróżniają się wysokim oraz wiernym poziomem plonowania w różnych warunkach uprawy spośród odmian innych hodowców. DK to rzepaki odporne na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion co ogranicza straty plonu przed zbiorem.

Odmiany Dekalb to nowoczesne odmiany, warte polecenia Wszystkim uprawiającym rzepak stojącym przed wyborem właściwej odmiany. Polecam wszystkim rzepaki Dekalb.

Michał S.
Gdy nasiona Dekalb siejesz z nimi nigdy nie zbiedniejesz! DK Extime to jest to, do żniw samych pełna moc! Zimotrwałość pierwsza klasa, nic nie ruszy tego "asa". Wiosną wcześnie wstaje i chorobą się nie daje! Suszy się nie boi, bo na mocnym korzeniu stoi! Siej nim więc całe pole i czekaj na złotówki swoje.

 

Miejsce III (4 zwycięzców)
 

Michał K.
Poleciłbym odmianę rzepaku DEKALB DK EXTIME, ponieważ mam do niej duże zaufanie. Uprawiamy rzepak od 40 lat, ja zajmuje się nim blisko 15 lat, a wasze odmiany mamy drugi rok i z moich obserwacji żadna inna nie daje tak stabilnego plonu w tak zróżnicowanych warunkach glebowych i atmosferycznych jakich teraz doświadczamy. Przez te dwa lata, w których stosuje Wasze odmiany doświadczyłem ich potencjału i możliwości. Dzięki temu wiem że siejąc ta odmianę nie muszę martwić się o plon nawet przy takiej suszy. Dlatego z czystym sumieniem mogę ją polecić tym wszystkim którzy chcą spać spokojnie nie martwiąc się o swoje plony.

Wojciech Z.
Poleciłbym odmianę rzepaku DEKALB DK EXTIME ponieważ jestem po rewelacyjnych zbiorach tej odmiany w swoim gospodarstwie. Jak wszyscy wiemy nie był to sprzyjający rok dla rzepaku a DK Extime poradził sobie ze wszystkimi przeciwnościami doskonale czego nie mogę powiedzieć o rzepakach innych firm

Tomasz G.
To EXtra odmiana NA CZASIE ponieważ: Extra rozwija się na jesień, Extra zimuje i wcześnie startuje. A najważniejsze że Extra Plonuje!

Dawid S.
Exception, rzepak ten rosnąc na każdym polu dostaje mocnego wigoru, azot efektywnie wykorzystuje nawet kiedy wody brakuje, bardzo mało choruje i się nie osypuje nawet kiedy lecą kule. Mało tego, podczas koszenia ze zadowolenia można dostać osłupienia!

 

Nagrody pocieszenia (9 zwycięzców)

Krystian J.

Jan Z.

Sebastian J.

Karol L.

Dariusz Z.

Mariusz C.

Magdalena P.

Kazimierz K.

Michał K.

 

Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych w ogłoszeniu wyników konkursu nie podajemy danych osobowych laureatów. Wszyscy autorzy haseł nagrodzonych zostali poinformowani o wynikach mailowo.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanych siewów!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział  i zapraszamy do kolejnych konkursów!

Zespół DEKALB