Dobry początek

2018-10-15

 

 

ROZPOCZNIJ SEZON Z ZAUFANYM PARTNEREM

Dobrze rozpocznij sezon korzystając z profesjonalnych zaleceń DEKALB® dotyczących siewu, wyboru odmian i porad na temat uprawy.

 

 

 

 


Odpowiedzi ekspertów DEKALB®

 

Pyt.: W jaki sposób DEKALB® pomaga dobrze rozpocząć sezon uprawy rzepaku?

 

Odp.: Poprzez profesjonalne doradztwo w wyborze najlepszych odmian dostosowanych do danego pola, wyborze optymalnego terminu siewu oraz normy i właściwej głębokości siewu.

 

 

Pyt.: Jaką rolę odgrywają doradcy DEKALB®?

 

Odp.: Rola doradcy jest bardzo ważna. Dzięki rzetelnym informacjom pochodzącym z wieloletnich badań i doświadczeń DEKALB® doradca pomoże Ci wybrać najlepszą odmianę mieszańcową dostosowaną do Twoich potrzeb i warunków uprawowych panujących na Twoim polu. Może doradzić, w którym momencie najlepiej jest przeprowadzić siew i jaka jest optymalna obsada poszczególnych odmian. Może ostrzec, gdy pojawia się presja szkodników lub gdy trzeba zastosować regulator wzrostu i udziela wielu przydatnych zaleceń.

 

 

Pyt.: Dlaczego warto wybierać odmiany DEKALB®?

 

Odp.: Jeśli wybierzesz odmianę DEKALB®, możesz liczyć na wysoki potencjał plonowania i bardzo dobrą zimotrwałość, ale możesz mieć także pewność, że odmiany DEKALB® zostały wyhodowane, aby pomóc Ci mierzyć się z wyzwaniami typowymi dla lokalizacji Twojej uprawy. Każda odmiana z naszej oferty jest testowana w Polsce w szerokiej sieci doświadczeń polowych. Zbieramy dane na temat odporności na osypywanie i choroby, zimotrwałości i efektywności wykorzystania azotu.

 

 

Pyt.: Dlaczego prawidłowe rozpoczęcie uprawy rzepaku jest tak ważne dla jej powodzenia?

 

Odp.: Dobry start uprawy rzepaku ozimego będzie mieć ogromy wpływ na potencjał plonowania w okresie zbiorów. Jest bardzo ważne, aby rośliny dobrze rozwijały się od samego początku, ponieważ układ korzeniowy, który wykształcił się po czterech do sześciu tygodniach zaopatruje rośliny w składniki odżywcze i wodę przez cały sezon.

 

 

Kluczowa cecha: DOBRY WIGOR JESIENNY

W uprawach rzepaku ozimego dobry wigor jesienny jest podstawą wysokiego potencjału plonowania. Odmiany o lepszym wigorze jesiennym są mniej narażone na presję szkodników i chorób a także konkurencję ze strony chwastów.

 

 

 

 

 

 

Jak pracownicy marki DEKALB testują odmiany?

 

Zanim nowa odmiana rzepaku ozimego zostanie zarejestrowana i wprowadzona do sprzedaży przez markę DEKALB® musi być wszechstronnie przebadana. Doświadczenia polowe mają na celu określenie cech użytkowych, wartości gospodarczej i przystosowania danej odmiany do uprawy na terenie Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doświadczenia agrotechniczne: termin siewu, obsada, nawożenie

 

Testowane odmiany marki DEKALB® wysiewa się w różnych terminach agrotechnicznych dla danego regionu (wczesny, optymalny, opóźniony) oraz w różnych ilościach wysiewu (4-5 poziomów dla każdego terminu siewu), a następnie poddawane są takim samym zabiegom uprawowym, czyli nawożeniu, ochronie. Analiza uzyskanych wyników pozwala na określenie optymalnych terminów siewu, które gwarantują właściwy rozwój roślin przed zimą, dobrze przezimowanie i wznowienie wegetacji wiosną oraz są podstawą do uzyskania wysokich plonów.

 

 

 

 

 


Obsada roślin i regulacja wzrostu

 

Dla odmian mieszańcowych obsada wynosi w zależności od odmiany 40-50 roślin/m2. Dla odmian liniowych 50-60 roślin/m2. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DORADZIMY CI, JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY NA KAŻDYM ETAPIE UPRAWY.

 

DOBRE PROWADZENIE UPRAWY WIĘCEJ


DOBRE ZBIORY WIĘCEJ

 

 

Polub nas na Facebooku... bądź na bieżąco

 
  • Topowe odmiany rzepaku i kukurydzy
  • Aktualna sytuacja na polach kukurydzy i rzepaku
  • Informacje o promocjach i wydarzeniach
  • Najnowsze artykuły oraz wskazówki uprawowe

Zapraszamy do polubienia profilu DEKALB Polska na Facebooku