Dział Hodowli i Rozwoju Produktu – rzepak ozimy

Dział Hodowli i Rozwoju Produktu – rzepak ozimy

2015-02-19
Dział Hodowli i Rozwoju Produktu – rzepak ozimy

Marka DEKALB® nieustannie się rozwija, nie tracąc przy tym swojego charakteru. Tak jak 100 lat temu, tak i dzisiaj DEKALB® wciąż inwestuje w nowoczense badania oraz testowanie odmian, aby dostarczyć klientom innowacyjnych produktów najwyższej jakości.

 

Produkty marki DEKALB® zyskały zaufanie milionów rolników i są dostępne od ponad 100 lat w kraju i na świecie. Rolnicy wybierają odmiany marki DEKALB® z powodu ich nadzwyczajnych cech użytkowych, innowacyjności genetycznej oraz doskonałego dopasowania do warunków klimatycznych i glebowych.

 

 

Hodowla rzepaku DEKALB. Jak osiągnąć rekordowe plony?

 

 

 

Od połowy lat 90 również w Polsce rozpoczęto prace hodowlane w Stacji Hodowlanej rzepaku ozimego, zlokalizowanej na Dolnym Śląsku. Prowadzi się tam hodowlę twórczą i selekcję odmian mieszańcowych zrestorowanych w systemie Ogura. System ten oparty na liniach męsko-sterylnych i przywracającym płodność restorerze, jest ogólnie dostępny i aktualnie najczęsciej stosowany przez większość liczących sie hodowców w Europie i na Świecie.

 

W Polsce dział Rozwoju Produktu prowadzi doświadczenia z rzepakiem ozmimym w ponad 90 lokalizacjach. Testy prowadzone są na odmianach mieszańcowych o standardowej i niskiej biomasie. Dodatkowo prowadzi się doświadczenia agrotechniczne mające na celu określenieoptymalnych terminów siewu i gęstości wysiewu dla poszczególnych odmian. Badamy również reakcję odmian na poziom nawożenia regulacji wzrostu i ochrony przed chorobami. Wszystkie odmiany dodatkowo testowane są w kierunku zimotrwałości w najbardziej narażonych na wymarznięcia lokalizacjach w Polsce.

 

Zebrane nasiona poddane są analizie jakościowej pod kątem zawartości i jakości oleju.

 

Z pełnym przekonaniem oferujemy Pańswtu odmiany rzepaku ozimego umożwliwiające osiągnięcie rekordowo wysokich plonów przy bardzo dobrej zimotrwałości, tolerancji na choroby oraz wysokiej odporności na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion.