Efekt DRY-DOWN: Szybkie oddawanie wody w końcowej fazie dojrzewania

Efekt DRY-DOWN: Szybkie oddawanie wody w końcowej fazie dojrzewania

2016-11-16
Efekt DRY-DOWN: Szybkie oddawanie wody w końcowej fazie dojrzewania

O rentowności uprawy kukurydzy na ziarno bardzo często decydują koszty suszenia.Sucha kukurydza DEKALB Odmiany charakteryzujące się efektem DRY-DOWN zapewniają szybkie dosychanie ziarna na polu. Jest to cecha szczególnie pożądana w uprawie kukurydzy na ziarno, gdyż nie tylko pozwala na przyśpieszenie terminu zbioru, obniżenie kosztów suszenia, ale także zredukowanie strat powodowanych przez zwierzynę i choroby fuzaryjne kolb. Uprawa odmian tego typu daje też rolnikom więcej czasu na wykonanie zabiegów przygotowujących pola pod następne uprawy.

W przypadku kukurydzy wybór odmiany może zaważyć na opłacalności całej produkcji. Decydując się na uprawę kukurydzy na ziarno warto zatem zdecydować się na zakup odmian charakteryzujących się efektem DRY-DOWN. Cecha ta umożliwia zbiory ziarna o niższej wilgotności. Luźno ułożone liście okrywowe kolby oraz cienka okrywa ziarniaków zapewniają szybkie oddawanie wody w końcowej fazie dojrzewania.

Odmiany charakteryzujące się efektem DRY-DOWN redukują koszty suszenia i umożliwiają szybszy zbiór. Opóźnienie terminu zbiorów kukurydzy jest równoznaczne ze skróceniem czasu na przygotowanie pola pod roślinę następczą oraz ryzyko wystąpienia niekorzystnej pogody. Odmiany cechujące się efektem DRY-DOWN redukują te zagrożenia.

 

Odmiany kukurydzy marki DEKALB charakteryzujące się efektem DRY-DOWN:

 

Bardzo dobre oddawanie wody

 

Bardzo dobre oddawanie wody:

DKC 3050 Nowość (FAO 230-240), DKC 3441 (FAO 240-250),

DKC 3717 (FAO 240-250), DKC 3711 (FAO 250),

 

Ekspresowe oddawanie wody

Ekspresowe oddawanie wody:

DKC 3790 (FAO 240-250, najlepsze oddawanie wody w końcowej fazie dojrzewania),

DKC 3623 (FAO 260)