Wyniki konkursu "DEKALB PLONUJE NAGRODAMI DKC 3787"

2019-04-11

Wybraliśmy zwycięzców konkursu "DEKALB PLONUJE NAGRODAMI DKC 3787"

W dniu 4 kwietnia 2019 komisja koknursowa rozstrzygneła konkurs.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - 25 worków DKC 3787:
Damian S.
Poleciłbym odmianę kukurydzy DEKALB DKC 3441, ze względu na stabilny plon w zróżnicowanych warunkach glebowych. Prowadzę gospodarstwo razem z rodzicami położone w południowej Wielkopolsce. Kukurydze z przeznaczeniem na ziarno siejemy na swoich polach od blisko 20 lat. Areał jaki zamierzamy przeznaczyć na tą roślinę w roku 2019 to około 80 ha. Od kilku lat prowadzimy usługi rolnicze siejąc odmiany kukurydzy różnych firm. W swoim gospodarstwie do tej pory sialiśmy wiele odmian które podczas zbioru nie dawały nam całkowitej satysfakcji z plonu. Podczas wyboru odmian kładziemy duży nacisk na stabilność plonu w zróżnicowanych warunkach glebowych oraz podczas skrajnych warunków wodnych w glebie. Odmiany kukurydzy DEKALB DKC poznaliśmy w tamtym roku poczta pantoflową od zaprzyjaźnionego rolnika. Z początku bardzo sceptycznie podchodziliśmy do tematu. Odmianę 3441 zasialiśmy na działce, na której przedplonem była pszenica ozima.

II miejsce - 10 worków DKC 3787:
Janina N.
Poleciłabym odmianę DKC 3579, ponieważ osiąga rewelacyjne plony! Wigorem zachwyciła, dla hodowców duże ukłony! Ziarno piękne, wypełnione - na piasku przez sąsiadów pochwalone! Z tego też powodu DKC3787, dodam do planowanego obsianiem zagonu! Koleżanka trochę dłużej na polu postać musi, jednak w razie potrzeby, suszarnia wodę z niej wydusi! W ten sposób będzie super porównanie, czy DEKALB zwiększa ciągle plonowanie! 

III miejsce - 5 worków DKC 3787 (3 zwycięzców):
Barbara S.
Poleciłbym odmianę kukurydzy DKC 3730, ponieważ zawsze suche, zawsze pewne, zawsze wysokie plony na każdym polu, w każdej pogodzie i niepogodzie! Polecam! Sprawdzone w gospodarstwie.


Michał K.
Poleciłbym odmiany DKC, ponieważ miałem już odmiany rzepaku DEKALB i plonował znakomicie. Poza tym mam zaufanie do przedstawicieli, ponieważ nigdy mnie nie czarowali i jeśli oni mi mówią że na kukurydzy DEKALB DKC mogę tylko zarobić to z pewnością tak jest. Więc podpisuje się pod ich słowami i gorąco polecam.

Jan K.
Poleciłbym odmiany DKC, ponieważ testuję nowe odmiany rekomendowane przez firmy nasienne. Obecnie postęp hodowlany jest ogromny, co sezon proponowane są nowe odmiany z zastosowaniem najnowszej genetyki, które wypierają starsze. Po podsumowaniu zeszłego sezonu, podczas spotkania ze znajomymi z branży otrzymałem informację o pozytywnych wynikach odmiany DKC 3787 (wtedy jeszcze pod kodem ER3817) osiągniętych na poletkach doświadczalnych w moim województwie. Niewątpliwą zaletą przemawiającą za uprawą DKC 3787 był jej dobry wigor początkowy, wysoka tolerancja na wiosenne spadki temperatur powietrza oraz średniopóźne FAO 270 i odporność na wyleganie. Stanowi to niejako gwarant bezpieczeństwa dla utrzymania wysokiego potencjału plonotwórczego w trudnych do przewidzenia warunkach pogodowych w danym roku. Dlatego też zdecydowałem się spróbować i włączyć odmianę DKC3787 w uprawy kukurydzy na moich polach licząc na jesienny sukces, a jej dobre rekomendacje przekazuję dalej sąsiadom.Nagroda pocieszenia (po 2 worki DKC 3787)

Dawid K.

Łukasz C.

Tobiasz G.

Karolina D.

Dariusz Z.

Wiesław K.

Sebastian J.

Mateusz A.

Arkadiusz K.

Tomasz P.

Piotr J.

Michał  S.

Cecylia  S.

Tomasz R.

Bartłomiej M.

Daniel C.

Katarzyna P.

Maciej O.

Filip G.

Piotr T.

Andrzej S.

Kazimierz G.

Krystian B.

Jakub M.

Mikołaj D.

 

Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych w ogłoszeniu wyników konkursu nie podajemy danych osobowych laureatów. Wszyscy autorzy haseł nagrodzonych zostali poinformowani o wynikach mailowo.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanych siewów!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział  i zapraszamy do kolejnych konkursów!

Zespół DEKALB