Nowe odmiany kukurydzy w sezonie 2018

Nowe odmiany kukurydzy w sezonie 2018

2017-10-09
Nowe odmiany kukurydzy w sezonie 2018

Podczas Technicznego Dnia Kukurydzy DEKALB zostały zaprezentowane nowe odmiany, które od tego roku dostępne są w katalogu marki DEKALB. W ostatnich latach hodowla ukierunkowana jest na selekcję odmian pod kątem różnego rodzaju stresów. Odwiedzający imprezę mogli zapoznać się z odmianami o podwyższonej odporności na choroby, przede wszystkim fuzariozum kolb i łodyg czy helminthosporium. Największym zainteresowaniem, cieszyły się odmiany kukurydzy cechujące się wysoką tolerancją na trudne warunki stresowe, takie jak susza czy wysokie temperatury.

Wielu odwiedzających korzystało z porad naszych pracowników. Głównym tematem rozmów była dywersyfikacja odmian, zarówno pod względem ich wczesności, jak i typu ziarna.

 

Rolnicy zwrócili uwagę na nową propozycję z naszego katalogu – DKC 3050. To najwcześniejszy dent na ziarno z hodowli DEKALB. FAO tej odmiany wynosi 240. Polecana jest na wszystkie stanowiska, poza najsłabszymi. Odmiana szybko oddaje wodę w końcowej fazie dojrzewania. Posiada dobry wczesny wigor, wysoką tolerancję na wyleganie łodygowe i korzeniowe oraz dobrą tolerancją na  suszę.  

 

Odmiana DKC 3361 to jedna z pięciu nowości prezentowanych podczas spotkań polowych organizowanych przez przedstawicieli marki DEKALB. FAO tej odmiany wynosi 240-250. Kukurydza ta jest klasycznym dentem. Następcą DKC 3795, sprawdzonej w polskich warunkach, chętnie uprawianej przez naszych rolników. Odmiana ta świetnie sprawdza się na słabszych stanowiskach, nawet na mozaikowatych glebach. Charakteryzuje się ekspresowym oddawaniem wody w końcowej fazie dojrzewania. Cechuje się wysokim i wiernym poziomem plonowania. Wielu producentów wykazało chęć jej uprawy w przyszłym sezonie. 

 

Odmiana DKC 3579 to jedna z kilku nowych odmian, które w tym roku po raz pierwszy pojawią się w sprzedaży. Zaprezentowana została podczas spotkań polowych organizowanych przez markę  DEKALB w Niepruszewie pod Poznaniem.

Hodowcy mają przekonanie, iż DKC 3579 stanie się wkrótce wiodącą na rynku odmianą. Jej FAO wynosi 250. Posiada ziarno typu dent o grubszej obsadce niż w innych odmianach, za to tworzy więcej rzędów w kolbie. Cechuje się stabilnością plonowania, na różnych stanowiskach. Wysokością plonu odmiana przekracza wszystkich markowych konkurentów w tej grupie wczesności. Świetnie zrzuca wodę. Nie łamie się, nie wylega. Cechuje się mocno rozwiniętym systemem korzeniowym. 

 

Odmiana DKC 3568 to z kolei odmiana średniowczesna (FAO 250), charakteryzująca się wysokim potencjałem plonowania na ziarno i kiszonkę na średnich i dobrych stanowiskach. Osiąga wysoki plon świeżej masy kiszonki o wysokie zawartości skrobi i wydajności mlecznej.Odmiana posiada mocny efekt STAY-GREEN. Typ ziarna: pośredni – flint/dent z przewagą cech flinta.

 

DKC3969 to odmiana średniopóźna (FAO 270-280) o ziarnie typu dent przeznaczona do zbioru na ziarno. Posiada takie cechy jak: bardzo wysoki poziom plonowania (na poziomie odmiany DKC3939), stabilność plonowania w każdych warunkach, dobry wigor wiosenny oraz mocny STAY-GREEN.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, iż odmiany marki DEKALB® sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających producentów kukurydzy.