Wieści z pola

Wieści z pola

2015-02-19
Wieści z pola

Bazując na ponad 100 letnim doświadczeniu amerykańskiej marki DEKALB®, prowadzimy hodowlę twórczą mieszańców kukurydzy dostosowaną do wymagań klimatycznych Polski.  Wyselekcjonowane mieszańce są zgłaszane do oficjalnego procesu rejestracji oraz testowane we własnym systemie doświadczeń łanowych. Po każdym sezonie dzielimy się z Państwem wynikami z wewnętrzych doświadczeń polowych, jak i wynikami z doświadczeń oficjalnych wykonywanych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawych.

 

Jak co roku tak i w tym sezonie 2015 wprowadzamy do sprzedaży nowe odmiany kukurydzy marki DEKALB®. W grupie średniowczesnej wprowadzamy odmianę DKC 3441, która została zarejestrowana w Austrii 18 grudnia 2014 r. Odmiana charakteryzuje się tolerancją na okresowe niedobory wody i bardzo dobrym wigorem wiosennym. Posiada mocne łodygi i silny system korzeniowy.

 

W grupie średniopóźnej wprowadzamy odmianę DKC 3939, charakteryzującą się rekordowymi plonami nawet w stresowych warunkach. Odmiana ta bardzo dobrze znosi stresy, w tym okresowe niedobory wody. Charakteryzuje się wysoką odpornością na choroby. Posiada ziarno o dużej masie tysiąca nasion.

Istotne informacje

Galeria filmów - Kukurydza